Charakteristika hudebního oboru

Základní umělecká škola v Ostravě-Zábřehu, která se nachází poblíž kulturního domu Akord, již mnoho let nabízí, prostřednictvím týmu erudovaných a zkušených pedagogů, kvalitní výuku na nejrůznější hudební nástroje.

Výuka klávesových nástrojů

• hra na klavír
  • hra na elektronické klávesové nástroje

Hra na dechové nástroje

• hra na příčnou flétnu
  • hra na zobcovou flétnu
  • hra na saxofon
  • hra na klarinet

Hra na strunné nástroje

• hra na housle
  • hra na violoncello
  • hra na kontrabas
  • hra na klasickou kytaru
  • hra na elektrickou kytaru
  • hra na baskytaru

Pěvecké oddělení

• výuka zpěvu

Bicí oddělení

• paleta rozmanitých bicích nástrojů

Studium se dělí na I. a II. stupeň.

• Základní studium I. stupně má 7 ročníků a je určeno pro žáky od 7 let věku.
  • Základní studium II. stupně má 4 ročníky a je zaměřeno na žáky od 14 let.
  • Vaše děti k nám ale mohou docházet již od 5 let. Budou zařazeny do přípravného studia

Žáci kromě studia svého hlavního oboru navštěvují také hudební nauku . Od vyšších ročníků je možnost zapojení se do skupinové tvorby. V rámci školy působí pro zájemce pěvecký sbor, orchestr, kapela populární hudby a hrátky s hudbou .

Naše škola má dobré technické vybavení. Týká se to nejen vybavení učebny teorie audiotechnikou a dalšími pomůckami, ale i nových nástrojů, na kterých si žáci mohou osvojit správnou techniku hry.

V současné době nabízíme navíc vyučování klavíru, EKN a fléten také na našich pobočkách

• ZŠ B. Dvorského (Bělský les)
  • ZŠ Horymírova (Starý Zábřeh)

Naši žáci pravidelně vystupují na koncertech v sále školy, v kulturním domě Akord, jazz klubu Parník, v Altánu v Třebovicích i jinde.
Úspěšně se zúčastňujeme mnoha soutěží a kulturních akcí jak v Ostravě, tak v rámci celé ČR.